Zadania z Fizyki Mechanika

Zadania z Fizyki Mechanika

Cześć! Poniżej w naszym zbiorze ,,Zadania z Fizyki Mechanika” znajdziesz unikatowe 30 zadań z kinematyki i 25 zadań z dynamiki. W celu ułatwienia czytania zadań zalecamy rozszerzyć zadania na pełen ekran. Funkcja ta znajduje się na dole po lewej stronie. Kinematyka to jeden z podstawowych działów z fizyki dotyczący ruchu ciał spotykanych na maturze, dlatego koniecznie rozwiąż wszystkie zadania! A w razie trudności z rozwiązaniem zadania mamy na to skuteczny sposób! – całościowy kurs wideo z FIZYKI, który pomoże Ci rozwiązać napotkane problemy!

Zadania z kinematyki

Kinematyka to dział fizyki mechaniki klasycznej zajmujący się geometrycznym aspektem ruchu ciał bez uwzględniania ich masy i działających na nie sił. Pojęcia z którymi będziesz musiał zmierzyć się w zadaniach z kinematyki to: przestrzeń, czas, położenie, układ współrzędnych, prędkość, przyspieszenie, droga, wektor przemieszczenia

Zadania z dynamiki

Dynamika to dział fizyki z mechaniki klasycznej zajmujący się ruchem ciał pod wpływem działania sił. W zależności od omawianego modelu dynamika zajmuje się: punktami materialnymi, bryłą sztywnej lub dynamiką płynów.

 

Nie przegap nowych zadań z fizyki a także bądź na bieżąco z naukową wiedzą – śledź nasz fanpage FB.

Zapisz się do naszej listy mailowej a otrzymasz informacje o promocjach do kursów z fizyki!