Korepetycje z biologii

korepetycje biologia, korepetycje online biologia ELEMENTUM

KOREPETYCJE z biologii

ELEMENTUM, czyli najlepszy przepis na SUKCES MATURALNY Z BIOLOGII!

Biologia to nauka przyrodnicza zajmująca się badaniem życia i organizmów żywych. Podjęcie decyzji o napisaniu matury z biologii jest ważnym krokiem w przyszłość. Wysoki wynik na maturze z biologii otwiera wiele drzwi i kierunków na otaczający Nas świat. Studia lekarskie, farmaceutyczne (przeczytaj nasz artykuł), biologiczne, biotechnologiczne, nanotechnologiczne to marzenie wielu osób. Są to kierunki studiów, na których studenci mają bardzo duże szanse rozwoju poprzez naukę i staże w jednostkach międzynarodowych, wyjazdy zagraniczne, poznawanie wielu kultur. Rozwój w dziedzinie biologii przyczynia się do tworzenia nowych badań, terapii i standardów  a tym samym wpływa na zdrowie i życie pacjentów. Krokiem niezbędnym, aby zajść tak daleko jest właśnie MATURA Z BIOLOGII.

 

Czy to możliwe, aby samodzielnie przygotować się do matury z biologii?

To jedno z powszechnych pytań, które często zadaje sobie maturzysta.

Po wielu latach doświadczenia odpowiem na to pytanie:

Oczywiście, że tak! Nie jest to łatwe zadanie,  ale jak najbardziej można osiągnąć wysokie wyniki maturalne przygotowując się samodzielnie do egzaminu dojrzałości z biologii. Jednak nie każdy uczeń może to osiągnąć i dostać się na wymarzone studia, ponieważ jest to niezwykle trudne zadanie, które wymaga:

 • NIESAMOWITEGO zaangażowania
 • OGROMNEJ dyscypliny
 • WIELU godzin spędzonych w bibliotece
 • SETEK przestudiowanych książek i zbiorów zadań
 • SPRAWNEGO posługiwania się kluczem maturalnym
 • LITRÓW wypitych kaw i kilogramów zjedzonych czekoladek 🙂

 

Ok, nie chcę tracić swojego czasu i chcę przygotować się do matury z ELEMENTUM

Kliknij poniżej, aby przejść do kalendarza korepetycji z biologii.

 

Jak wiemy, nie każdy uczeń jest na to gotowy, a przecież na pewno nie chodzi o to, żeby się zniechęcić, ale za to POKOCHAĆ BIOLOGIĘ i świat przyrody. Tylko wtedy, przygotowanie do matury przyniesie czystą przyjemność i przepis na wysokie wyniki.

Jakie problemy mogę napotkać przygotowując się do matury z biologii?

Tak jak już wspomniałam, nie każdy uczeń potrafi zaangażować się w samodzielną naukę i przygotować do matury z biologii. Bardzo często można spotkać się z pytaniami:

 1. Z jakich podręczników i zbiorów zadań powinienem korzystać przygotowując się do matury z biologii?
 2. Gdzie mogę znaleźć odpowiedzi do zadań maturalnych z biologii?
 3. Czy w zasobach internetowych i udzielanych odpowiedziach pojawiają się błędy?
 4. A dlaczego w kluczu jest inaczej?
 5. Ile godzin w tygodniu powinienem poświęcić na samodzielną naukę biologii i jak to pogodzić z innymi obowiązkami i hobby?

Korepetycje z biologii w ELEMENTUM to odpowiedź na te wszystkie najczęściej stawiane pytania!

 

To dlaczego właśnie korepetycje z BIOLOGII z ELEMENTUM?

Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie należy odpowiedzieć  najpierw na dwa, jakże ważne pytania:

 1. Jaki powinien być korepetytor z Biologii?
 2. Jak powinny wyglądać KOREPETYCJE z BIOLOGII?

Nauczyciel Biologii musi zarażać uczniów swoją energią i optymizmem, ale przede wszystkim pasją do biologii. Korepetytorzy z Biologii w ELEMENTUM to typowi pasjonaci z spokojnym usposobieniem, optymizmem, uśmiech na twarzy. Zawsze stawiają na indywidualne podejście do ucznia i skuteczność w dążeniu do celu.

Korepetycje z biologii powinny opierać się na profesjonalizmie, aktualnej wiedzy biologicznej oraz znajomości aktualnych wytycznych i wymogów maturalnych.

Do skutecznej współpracy niezbędny jest język odpowiednio dobrany do odbiorcy, systematyczna praca i efektywne przekazywanie wiedzy oraz jej powtarzanie – czyli wszystko to, czym charakteryzują się zajęcia z Trenerami biologii w ELEMENTUM.

,,Chciałbym dowiedzieć się więcej o korepetycjach z biologii”

Kliknij poniżej, aby przejść do opisu korepetycji z biologii.

Jak wyglądają korepetycje z biologii w ELEMENTUM?

Zajęcia z biologii w ELEMENTUM to 60 minutowe moduły. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym lub zdalnym. W trakcie pandemii zajęcia z biologii odbywają się wyłącznie zdalnie, ponieważ ELEMENTUM troszczy się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich uczniów oraz trenerów. Każda lekcja napędzana jest wypracowanym doświadczeniem i ogólnymi wytycznymi w naszym zespole. Zajęcia biologii charakteryzują się bardzo dużą interaktywnością i nie są wykładem lecz warsztatem podczas którego omawiana jest teorię dotyczącą danego modułu oraz wykonywane są zadania maturalne CKE oraz zadania autorskie trenerów.

Podczas zajęć biologii uczniowie często zadają wiele pytań do ciekawostek biologicznych bez których zajęcia nie miałyby sensu. Umożliwia to nieustanne szlifowanie wiedzy i konieczność powtarzania materiału. Po zajęciach na stronie ELEMENTUM  w zakładce zbiory zadań, udostępniamy dodatkowe materiały dla uczniów również artykuły dotyczące najnowszych i najciekawszych doniesień biologicznych, dzięki czemu uczniowie mają możliwość poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności.

Pamiętajmy, że matura z biologii jest dużym wyzwaniem, dlatego tak ważne jest to, aby skorzystać z pomocy odpowiedniego przewodnika “nauczyciela“, który pomoże przebyć Ci całą biologiczną drogę do matury lub olimpiady biologicznej. Kierujemy się słowami: ,,przygotuj płótno, na którym będą powstawały dzieła innych”  Czekamy za Tobą w ELEMENTUM.

 

Autor: Magdalena Wojnarowska, ELEMENTUM

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korepetycjach z chemii to koniecznie sprawdź nasz artykuł: Matura na 100% z chemii rozszerzonej?

Napisz komentarz

Subskrypcja

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje od naszego zespołu i odbierz prezent.

Dziękujemy za zapisanie się na naszą subskrypcję!